Cristiano Ronaldo a Wayne Rooney v súčasnosti patria k hrajúcim legendám svetového futbalu. 33-ročný Portugalec momentálne oblieka dres Juventusu a 32-ročný Angličan pôsobí v americkom D.C. United.

Dlhé roky spolu hrávali v Manchestri United a časom sa z nich stali dobrí kamaráti. Čo sa ale stalo, keď sa títo dvaja fantastickí futbalisti stretli na ihrisku prvý krát? Písal sa 26. december 2003 a ako už býva zaužívaným zvykom, v Anglicku sa na tzv. Boxing Day hrala Premier League. Sily si zmerali Manchester United s Evertonom.

V drese United sa na ihrisku predstavil nový objav Cristiano Ronaldo, pre ktorého to bola prvá sezóna u “Červených diablov”. Na druhej strane za Everton nastúpil talentovaný 18-ročný Wayne Rooney. United v tomto zápase zvíťazili 3:2, no s odstupom času väčšinu fanúšikov zaujme moment z 58. minúty.

Cristiano Ronaldo po jednom z autov prenikal po ľavej strane a už tradične s loptou predvádzal svoje parádičky, ktoré ho zdobili najmä v mladom veku. Pre ne ale Wayne Rooney ani zďaleka nemal pochopenie a Ronalda nekompromisným faulom poslal k zemi, začo videl aj žltú kartu. Vtedy zrejme Rooney ešte ani len netušil, že o necelý rok bude s portugalským krídelníkom zdieľať priestory tej istej šatne v United.

Cristiano Ronaldo vs. Wayne Rooney

Zdroj|Foto: Twitter