Už čoskoro sa otvorí prestupový trh. V zime zvyčajne rušno nebýva, no tento január môže byť podľa viacerých zdrojov veľmi zaujímavý. Hovorí sa o posilňovaní niektorých veľkoklubov, akými sú Real Madrid, Chelsea či Tottenham. Zároveň to však znamená aj poslednú možnosť speňažiť hráčov, ktorým v júni skončia zmluvy.

Najviac sa hovorí o dvojici arsenalských hviezd. Alexis Sánchez a Mesut Özil sú dlhodobými oporami Arséna Wengera. Obaja však odmietli v lete predĺžiť kontrakt a všetko nasvedčuje tomu, že po sezóne sa stanú voľnými hráčmi. Prípadne sa niektorý veľkoklub pokúsi vziať “šťastie” do svojich rúk a už v zime ponuknuť sumu, s ktorou bude Arsenal spokojný.

Okrem nich sa však blížia ku koncu aj zmluvy ďalším známym hráčom. V Manchesrtri United sa to týka tria Zlatan Ibrahimovič, Ashley Young a Marouanne Fellaini, pričom predovšetkým posledný menovaný je spájaný s odchodom, konkrétne do Turecka.

Zaujímavými postavami s podobným osudom sú aj 24-ročný anglický reprezentant Ross Barkley z Evertonu, o ktorého dlhšie javí záujem Chelsea i Tottenham, či o rok mladší Emre Can z Liverpoolu.

Pre zmenu, tridsiatnici so zmluvami na posledných šesť mesiacov sú Fernandinho a Yaya Touré z Manchestru City a taktiež bývalý supertalent sužovaný zraneniami Jack Wilshere.

Zdroj: Espnfc.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.