Liverpool FC a jeho momentálne najväčšiu hviezdu čaká možno najdôležitejší zápas jeho kariéry a to finále Ligy majstrov proti Realu Madrid v Kyjeve. Nie vždy, sa však Salahovi darilo tak, ako túto sezónu.

Egypťan prišiel v roku 2014 do Chelsea FC, v ktorej pôsobil 18 mesiacov. Do Londýna prišiel ako obrovský talent, no až tak sa neukázal. Nemal dostatok herných príležitostí a predstavitelia jeho klubu neboli moc spokojní s jeho výkonmi na ihrisku. V súčastnosti Salah odpovedal na otázky v rozhovore s Frankom Lampardom, kde bolo spomenuté aj jeho neúspešné pôsobenie v Londýne. Egypťan tvrdil, že jeho neúspech bol kvôli tomu, že bol ešte mladý, neskúsený a mal nedostatok herných príležitostí. No rýchlonohý hráč sa nevzdával.

Tvrdí, že vždy po tréningu, keď všetci odišli domov, tak na ihrisku zostal iba jeden hráč, práve Frank Lampard. Salah sa k nemu teda pripojil na tréningovom ihrisku alebo odišiel do posilňovne, kde chcel na sebe popracovať. Potom pokračoval:“Zlepšilo ma to, ako osobu, ale aj ako hráča.” Dnes už sú neúspešné dni preč a Egypťan zažil najlepšiu sezónu v jeho kariére, keď v 54 zápasoch nastrieľal 46 gólov a 11-krát asistoval na gól. Celé to ešte môže vyšperkovať v dnešnom finále Ligy majstrov.

Salah je makač

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter