Mal čerstvých devätnásť a zažil “smutný debut snov”, na ktorý však môže byť hrdý. Medzičasom už 31-ročný Miroslav Stoch aktuálne takpovediac mimo záujmu médií pôsobí v poľskej lige. Za svoju kariéru sa “Miňo” hanbiť nemusí, no mnohí očakávali, že toho dosiahne ešte oveľa viac.

Za všetko hovorí jeho debut. 30. novembra 2008 naskočil na záverečnú 10-minútovku vrámci derby proti Arsenalu vrámci Premier League za stavu 1.2, keď nastúpil namiesto portugalskej legendy – Deca. Do konca zápasu sa skóre nezmenilo, no náš krídelník sa však napriek tomu môže pýšiť tým, čím len máloktorý Slovák.

Debutovať v Premier League v tak dôležitom a prestížnom zápase? A navyše dostať príležitosť v dobe, keď za Chelsea hrali samé veľké mená a viedol ju legendárny Luiz Felipe Scolari. A ako vyzerala spomínaná zostava Chelsea?

Nasledovne: Čech – Ivanović, Terry, Bosingwa, Ashley Cole – Obi Mikel, Ballack, Lampard, Deco – Kalou, Anelka!

Chelsea pritom otvorila skóre “vlastným gólom”, Robin van Persie avšak dvomi gólmi rozhodol v prospech hostí. Za tých hrali pre zmenu aj také legendy ako Fábregas, Gallas, Sagna, Nasri, Adebayor či spomínaný van Persie, a manažoval ho pochpiteľne Arséne Wenger.

Wenger odmietol Real

Zdroj: Transfermarkt.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter