29-ročný egyptský krídelník predčil v Liverpoole všetky očakávania. Len málokto mohol očakávať, že chlapík, ktorý strelí v AS Ríme za dve sezóny 34 gólov, dokáže dobyť Anglicko. Nielenže raz získal korunu strelcov, ale od augusta 2017 sa presadil už ohromných 127 krát a je zrejme najväčšou ofenzívnou zbraňou The Reds.

Nie je pochýb, že je jedným z najlepších krídelníkov sveta. Aktuálne má v LFC zmluvu platnú do júna 2023. Tú podpísal v auguste 2018, a teda krátko po tom, ako v premiérovom ročníku v Liverpoole strelil 44 gólov. Vďaka nej zarába 200 tisíc libier týždenne, a teda, 10,4 milióna ročne. Viac zarába “v kabíne” len Virgil van Dijk, a to 220 tisíc týždenne.

Anglické médiá informujú, že klub sa pokúša s hráčom už teraz jednať o podmienkach nového kontraktu, pričom samotný klub má zvažovať isté vylepšenie. A to aj napriek tomu, že “to najlepšie” má možno severoafrický krídelník za sebou.

Podľa Dailymail ale Salah údajne šokoval vedenie LFC, keďže si mal vypýtať ohromných 500 tisíc týždenne, čo by z neho urobilo najlepšie zarábajúceho hráča súťaže (Ronaldo by mal mať zrejme rovnako). Avšak, je to navýšenie o 150%, čo na Anfield Road zrejme len ťažko splnia. Ako to celé dopadne, uvidíme.

mo salah

Zdroj: Dailymail.co.uk | Foto: Twitter