Zimné prestupové obdobie sa naplno rozbehlo a nečinným nezostal ani Real Madrid. Ten by mal v najbližších dňoch oficiálne predstaviť Brahima Díaza, ktorý do „Bieleho baletu“ prichádza z Manchestru City.

Šikovnému 19-ročnému záložníkovi v lete končí zmluva, ktorú odmietol predĺžiť a tak na ňom „Citizens“ radšej na poslednú chvíľu zarobia predajom do Realu. Cena za rodáka z Málagy by sa mala pohybovať okolo 15,5 milióna libier (17,2 milióna €) + bonusy v hodnote približne 7 a pol milióna eur.

Tu však zárobky Manchestru City nekončia. Vedenie anglického klubu totiž malo podľa portálu Goal.com do zmluvy zahrnúť hneď niekoľko klauzúl. Už len za ďalší prípadný prestup Brahima Díaza z Realu Madrid zinkasujú „Citizens“ 15 % z celkovej prestupovej čiastky.

Brahim Díaz

Ak hráč odohrá istý počet zápasov v prvom tíme, klub z Manchestru dostane ďalšie peniaze a ďalší bonus zinkasuje, ak s ním Real predĺži alebo uzatvorí novú zmluvu. Najšialenejšia, no zároveň logická klauzula sa však týka ich konkurenta z Manchestru United.

Ak by Real Madrid predal Brahima Díaza do United, úhlavnému nepriateľovi a mestskému rivalovi, 40 % z prestupovej čiastky pôjde do pokladnice Manchestru City. Tým pádom by predaj hráča „Červeným diablom“ nebol pre Real ani zďaleka výhodný. Zaujímavé, kam až siaha klubová rivalita, no nie?

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter