Bratislavský Slovan má za sebou mimoriadne náročnú prvú časť sezóny. Behom štyroch mesiacov odohral viac ako 30 duelov, no i tak sa stal jedným z mála klubov, ktoré sú v čele domácej súťaže a zároveň vyhrali svoju skupinu v pohárovej Európe.

„Nie veľa mužstiev, ktoré vyhrali skupinu európskeho pohára, sú na čele v domácej súťaži. Za toto hráčom ďakujem. Na prvom mieste sme s nie veľkým náskokom pred Dunajskou Stredou. Liga bude zaujímavá až do konca, náročnejšia než uplynulé roky,“ povedal Weiss.

Ten avizoval aj určité čistky. „Vždy sa dá dosiahnuť trošku viac. Pri triezvom hodnotení by sme však mali byť spokojní. Pri tom žrebe, kádri a podmienkach, ktoré máme, bolo druhé miesto v skupine Konferenčnej ligy povinnosťou. Prvé miesto potešilo, je to dobrý výsledok,“ povedal Weiss už „po boji“.

„Musíme priniesť čerstvú krv, pretože máme dosť staré mužstvo. Dvoch-troch mladších hráčov, ktorí sa budú učiť od Kucku, Kankavu, Kašiu, Vlada (Weissa ml.). S niektorými sa vzhľadom na ich výkonnosť a podmienky rozlúčime. Určite odídu traja, štyria, piati hráči. Minimálne. Možno ich bude viac,“ priznal tréner belasých, podľa ktorého bude všetko závisieť od konkrétnych situácií.

Ivan Kmotrík st. pre zmenu už dávnejšie avizoval, že by rád videl v drese Slovanu viac slovenských hráčov, otázkou však je, ktorí slovenskí futbalisti by boli herne dostatočne kvalitní a cenovo i platovo prijateľnými možnosťami.

A čo tie odchody? Oficiálne nikto z vedenia konkrétne mená neprezradil, no vzhľadom k jesennému dianiu je takmer istý koniec Šaponjiča, ktorý v sebe inštinkt strelca neprebudil, zatiaľ čo jasnými kandidátmi sú aj hráči ako Siemen Voet, Uche Agbo či Richard Križan, ktorý prišiel ako nádejná posila v lete 2021 z Trenčínu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ŠK Slovan Bratislava (@skslovanbratislava)

Zdroj: Šport | Foto: YouTube