Šokujúce vyradenie Barcelony talianskym AS Rím vo štvrťfinále Ligy majstrov môže v katalánskom klube spôsobiť menšie zemetrasenie. Ihneď sa začalo vo veľkom špekulovať nad odchodmi hráčov z Camp Nou.

Prvým, kto by mal v lete vyzliecť dres “Blaugranas”, je André Gomes. 24-ročný Portugalčan, ktorý má v Barcelone zmluvu do roku 2021 s výkupnou klauzulou 100 miliónov, nepresvedčil už druhú sezónu o svojich kvalitách. Z Valencie prišiel za 35 miliónov + 20 miliónov v možných bonusoch. Aktuálna trhová hodnota Gomesa je iba 15 miliónov eur, ale eminentný záujem o služby tohto stredného záložníka má Totenham a West Ham.

Sledujte nás aj na Instagrame – TU

Ďalším hráčom, ktorý by mohol opustiť Barcelonu, je Paco Alcácer. Aj 24-ročný Španiel prišiel do “Barcy” z Valencie a tiež sa nevie v klube presadiť. Aj o tohto kanoniera hlásia záujem viaceré kluby z Premier League a ak sa Katalánci rozhodnú predávať, tak budú chcieť späť investovaných 30 miliónov eur.

Už v januári sa hovorilo o Alcácerovom možnom odchode z Camp Nou, ale zotrval kvôli nabitému programu Barcelončanov. Peniaze z predaja oboch hráčov môžu byť vraj následne využité na nákup dlho oznamovaného prestupu Antoinea Griezmanna.

Zdroj: Sport-english.com | Foto: Twitter