Čínske kluby sa v posledných rokoch neboja míňať veľké peniaze na hviezdnych hráčov, ktorí pôsobia v Európe. Do tejto zemi sa podarilo predstaviteľom klubov prilákať už také veľké mená ako Hulk, Carlos Tévez, Oscar či Axel Witsel. Španielske médiá dnes prišli s informáciou, že sa Číňanom podarilo uloviť ďalšiu hviezdu už aj v tomto prestupovom období. 

Do klubu Beijing Guoan oficiálne prestúpi v najbližších hodinách konžský útočník Cédric Bakambu. Ten sa stal od svojho príchodu do Villarealu veľkou oporou tohto klubu, čo sa potvrdilo aj počas tejto sezóny. 26-ročný strelec si na svoje konto pripísal už 14 gólov počas 21 zápasov. Svojmu doterajšiemu klubu tak bude nesmierne chýbať. Čínsky klub totiž aktivoval výkupnú klauzulu hráča, ktorej hodnota je 40 miliónov eur.

Cédric Bakambu

O celej situácii už stihol prehovoriť aj manažér Javier Calleja. “Rokovania o Cédricovom prestupe sú na konci a očakávam, že dohoda bude v najbližších hodinách oznámená. V jeho zmluve je výkupná klauzula, ktorá bola aktivovaná a my s tým už nemôžeme nič spraviť. Nechceli sme ho predať. Teraz sa budeme musieť poobzerať po nových alternatívach na prestupovom trhu.”

Zdroj: Football-espana.net | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.