Jeden z najúspešnejších slovenských hokejových klubov zažíva zrejme najhoršiu sezónu v ére samostatnosti, no po štyridsiatich dňoch sa konečne radoval z výhry…

Reč je o hokejistoch Dukly Trenčín, ktorí sú aktuálne na poslednom mieste extraligovej tabuľky. Po tridsiatich ôsmych kolách majú na konte len deväť výhier v normálnom hracom čase a celkovo štyridsaťjeden bodov. Na ôsme miesto zaručujúce play-off strácajú deväť bodov.

Piatkové (alebo aj sviatočné) kolo im prinieslo výhru v pomere 3:0 nad Novými Zámkami. Práve proti tomuto tímu získali svoje posledné body, medzi zápasmi s týmto súperom prehrali všetkých osem zápasov a dostali v nich alarmujúcich štyridsaťštyri gólov. Na body teda čakali rovný mesiac, na trojbodový zápas dokonca takmer mesiac a pol.

Do konca sezóny ostáva ešte presne jedna tretina súťaže, no už teraz si hráči, funkcionári i diváci uvedomujú, že ak sa chcú vyhnúť baráži a teda zahrať si play-off, musia zo zvyšných osemnástich zápasov vyhrať minimálne polovicu… Na akej pozícii v tabuľke napokon Dukla skončí, sa dozvieme pravdepodobne až po odohraní zápasov základnej časti. Jedno však isté – takéto výkony nie sú hodné klubu, ktorý dal hokejovému svetu množstvo skvelých hráčov a držiteľov Stanley Cupu.

Foto: Facebook