Manchester City vyhráva v tejto sezóne jeden zápas za druhým a mužstvo, ktorému šéfuje Pep Guardiola, patrí momentálne medzi špičku Európy. Španielsky manažér chce aj napriek skvelým výsledkom v zime ešte posilniť už tak nabitý káder. V zimnom prestupovom období sa ale chystá na lišiacky krok, v ktorom by zabil dve muchy jednou ranou. Jeho prestupovým cieľom sa totiž stal hráč londýnskej Chelsea!

Nie je veľa možností, ako by sa dal posilniť káder, ktorý je už teraz preplnený hviezdami, no Guardiola vidí celú vec inak. V januári by rád posilnil hlavne stred obrany a k tomu by mu mohol dopomôcť dánsky talent Andreas Christensen. Ten dostal po dvojročnom hosťovaní v Borussii Mönchengladbach konečne šancu v prvom tíme “The Blues” a tejto príležitosti sa zatiaľ chopil na výbornú.

Sledujte Športový Magazín aj na Instagrame – TU

Dokonca sa mu už podarilo vytlačiť zo zostavy aj brazílskeho stopéra Davida Luiza, ktorý v poslednej dobe sedí väčšinou len na lavičke náhradníkov. John Stones je v tejto sezóne skvelý, no jeho zranenia a taktiež dlhodobé problémy Vincenta Kompanyho nútia Guardiolu poobzerať sa po nových posilách. Je však nepravdepodobné, že Chelsea pustí svoj talent do priamej konkurencie. Stať sa ale môže všeličo.

Andreas Christensen

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.