Mexický útočník a hráč Bayeru Leverkusen Javier Hernández, známejší ako Chicharito, má v otázke víťaza Zlatej lopty za rok 2017 jasno. Narozdiel od väčšiny futbalovej komunity však jeho favoritom nie je ani jeden z dvojice Cristiano Ronaldo – Lionel Messi.

Podľa Chicharita by nemal prestížnu Zlatú loptu za rok 2017 získať nikto iný než chorvátsky záložník Luka Modrić. Motor zálohy Realu Madrid odohral proti Juventusu vo finále Ligy majstrov výborný zápas a skvelé vyrovnané výkony podával počas celej sezóny. Chicharito, ktorý si aj s Modrićom zahral v Reale Madrid v sezóne 2014/15 (hosťovanie z Manchestru United), bezprostredne po výhre “Bieleho baletu” nad “Starou dámou” 4:1 zverejnil na svojom Twitteri veľavravný odkaz: “Zlatú loptu Modrićovi poprosím! Ohromný! Skvelý!”

Luka Modrić mal v zápase s Juventusom 92 %-nú úspešnosť prihrávok a za celú sezónu jeho priemer v tomto ukazovateli činí 89 %. Okrem udržiavania rovnováhy medzi útokom a obranou pre svoj tím odvádza aj množstvo čiernej roboty. 31-ročný bývalý hráč Tottenhamu prišiel do Realu v roku 2012 a odvtedy je základným kameňom zálohy mužstva z Madridu. Či je však pre kompetentných dostatočne zaujímavým kandidátom na zisk Zlatej lopty, je otázne.

Kto si Zlatú loptu zaslúži najviac?

Loading ... Loading ...

Zdroj: Squawka.com | Foto: Twitter