Portugalský celok podľa očakávaní končí proti anglickému gigantovi na prahu semifinále, hoci v odvete verili v senzáciu. Víťazstvo 0:1 bolo totižto vzhľadom k faktu, že pred týždňom skončil prvý duel z pohľadu Porta 0:2, nepostačujúce.

Portskí draci sa do posledných chvíľ nevzdávali, avšak úvodný a jediný gól padol z kopačky Taremiho až v 94. minúte, čo je, pochopiteľne, príliš neskoro. V tom čase bol na ihrisku už viac než štvrť hodinu aj Evanilson, 21-ročný brazílsky útočník, ktorého celé meno je Francisco Evanilson de Lima Barbosa.

Dá sa predpokladať, že toto meno väčšine Slovákov nič nehovorí, veď prečo aj? Do Porta dorazil až v septembri 2020 z Fluminense v rodnej Brazílii, pričom väčšinou naskakuje len ako striedajúci hráč. Vrámci Ligy Majstrov nastúpil do piatich duelov, no vždy bola jeho minutáž v rozpätí od 11 do 21 minút.

Avšak, tento Brazílčan strávil jar 2018, keď mal 18 rokov, na hosťovaní v Šamorine hrajúcom II. slovenskú ligu. Naskočil zaň dovedna do šiestich duelov a zaznamenal tri góly a jednu asistenciu. S výnimkou domácich šamorínskych divákov, kde nastúpil proti Bardejovu, Pohruniu, Zvolenu a Interu Bratislava, ho mohli vidieť aj fanúšikovia v Spišskej Novej Vsi a Poprade.

A vidíte, po dva aj štvrť roku od posledného vystúpenia v II. slovenskej lige sa predstavil v skupinovej fáze LM UEFA, a po necelých troch rokoch dokonca v jej štvrťfinále, pričom jeho aktuálna hodnota má byť až 7,5 milióna eur! To je najlepšia motivácia pre mladých hráčov, ktorí majú pocit, že futbal pre nich nemá zmysel, ak v osemnástich nehrajú nejakú TOP ligu.

Zdroj: Transfermarkt.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter