Chelsea je po devätnástich odohraných kolách na treťom mieste v tabuľke Premier League a s obhajobou titulu to nevyzerá reálne. Jedným z dôvodov tohto neúspechu môže byť aj fakt, že “The Blues” disponujú dosť úzkym kádrom. Presne na tento problém upozorňoval pred začiatkom sezóny Antonio Conte, no v lete sa mu aj tak nepodarilo priviesť dostatočný počet posíl. 

Počas letného prestupového obdobia prišlo na Stamford Bridge viacero kvalitných hráčov. Medzi nimi sú také mená ako Álvaro Morata, Tiemoué Bakayoko, Daniel Drinkwater, Antonio Rüdiger či Davide Zappacosta. Mužstvo však zaznamenalo aj množstvo odchodov, čo zanechalo v kádri aktuálneho majstra značnú stopu hlavne v prvých kolách Premier League. Časom sa už situácia zlepšila, no ešte stále to nie je ono.

K tomu všetkému treba pridať ešte fakt, že David Luiz v posledných zápasoch dostáva len minimum šancí a problém je na svete. Vyriešiť by ho mal taliansky manažér už počas nasledujúceho mesiaca, kedy sa otvorí znova prestupové okno. Conte má údajne záujem hneď o štvoricu hráčov. Medzi nich patria Thomas Lemar, Ross Barkley, Virgil van Dijk či Alex Sandro.

Thomas Lemar.

Všetko sú to mená veľkého kalibru, ktoré by mohli dopomôcť londýnskemu veľkoklubu k návratu na prvé priečky. Či sa však podarí priviesť všetkých štyroch hráčov počas jedného prestupového obdobia zostáva otázne, no určite by sa jednalo o veľké posily, ktoré by aspoň na chvíľu upokojili fanúšikov.

Alex Sandro
Alex Sandro.

Zdroj: Givemesport.com | Foto: YouTube, Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.