Chelsea FC sa netají tým, že by rada do tímu priviedla hrotového útočníka. V súvislosti s klubom sa spomínajú viaceré známe aj menej známe mená. Najnovšie by podľa anglických médií mohlo ísť o poriadne drahú posilu.

Álvaro Morata ani Olivier Giroud sa v londýnskom celku neuchytili natoľko aby sa stali stálymi členmi základnej zostavy. Maurizio Sarri preto často ako “falošnú deviatku” využíva Edena Hazarda, kde však z časti zabíja jeho veľký potenciál, čo si aj sám uvedomuje.

Vedenie preto prisľúbilo, že sa pokúsi priviesť stredného útočníka. Ten by mohol prísť priamo z konkurenčného mužstva. Callum Wilson nastupuje v tejto sezóne za AFC Bournemouth. V 20 zápasoch Premier League nastrieľal v aktuálnom ročníku 9 gólov a pridal 5 gólových prihrávok. Problémom však môže byť suma, ktorú zaňho jeho tím požaduje.

Dean Jones z Bleacher Report totiž prišiel s informáciou, že by za Wilsona museli “The Blues” zaplatiť minimálne 50 miliónov libier a táto suma by nemusela byť konečná. Celková čiastka by sa mohla vyšplhať až na 70 miliónov libier.

Taliansky tréner má však aj iné alternatívy, ktoré by ho mohli vyjsť o niečo lacnejšie. Na Stamford Bridge by totiž mohol zavítať Karim Benzema a do úvahy prichádza aj posila z francúzskeho PSG. V ich prípade je však nevýhodou vyšší vek.

Callum Wilson – najlepšie momenty z tejto sezóny

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter | Video: YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.