Futbalisti Chelsea si v zápase 36. kola Premier League na domácom štadióne bez väčších problémov poradili s Middlesbrough, keď vyhrali 3:0. O svojom triumfe rozhodli už v prvom polčase…

Na góly Costu a Alonsa totižto v druhom polčase nadviazal aj Matič. A to zostupujúci Middlesbrough mohol inkasovať podstatne viac gólov. Chelsea tak dosiahla, okrem iného, jubileum. Bol to totiž jej tristý domáci víťazný zápas v histórii Premier League. Potrebovala na to 479 zápasov, teda v priemere víťazí v piatich z ôsmych domácich zápasov.

Víťazstvo zároveň znamená prakticky istotu titulu, ktorý by Chelsea vzalo len obrovské zlyhanie v závere sezóny. Na Tottenham má tri zápasy pred koncom náskok siedmych bodov, čo znamená, že jediná výhra jej zabezpečí titul. A ak Tottenham náhodou zaváha, Chelsea bude môcť oslavovať aj bez zisku bodu. No a treba dosať, že Chelsea čakajú ľahší súperi ako ich jediného rivala. Tottenham napríklad už tento víkend privíta pri rozlúčte s White Hart Lane silný Manchester United.

Zdroj: Goal.com | Foto: Facebook