FC Barcelona má podľa mnohých zdrojov stámiliónové dlhy a dokonca jej takmer hrozil bankrot. To však vedenie Barcelony údajne neodradzuje od toho, aby sledovali najväčšie talenty svetového futbalu, ktoré by vrátili slávny klub späť na absolútny vrchol.

V súčasnosti sa pod Keomanom dostáva mladým hráčom dosť priestoru, stačí sa pozrieť na Pedriho, Minzuezu, Araúja, Trincaa či Dembélého. Fati je pre zmenu dlhodobo zranený. Podľa Trasnfermarketwebu sa má záujem Barcelony teraz presúvať do Dortmundu, ktorý je známy fantastickou prácou s mladými hráčmi.

Podľa dostupných informácií by Katalánci radi získali Erlinga Haalanda, okolo ktorého krúžia azda všetky veľké tímy vrátane Realu Madrid, pričom jej cieľom má byť jeho zisk v lete 2022, keď podľa výkupnej klauzuly bude musieť Barcelona zaplatiť “len” 75 miliónov eur. V roku 2022 by navyše údajne rada kúpila aj nemeckého mladíka Youssoufu Moukoka, ktorý bude mať v tom čase 18 rokov. Ten zatiaľ naskočil po dovŕšení 16. narodenín do 13 duelov a strelil dva góly. To síce nie je taká ohromujúca bilancia ako tie z mládežníckych kategórií, kde strieľal desiatky gólov ročne aj o päť rokov starším protivníkom, no aj tak sa jedná o ohromný talent.

A ak by sa títo dvaja hráči zohrali a udržali si skvelú formu, mohli by byť absolútne brilantnými posilami pre akýkoľvek klub, vrátane Barcelony. Otázkou je, či si stihnú (ak by ich naozaj Barcelona kúpila) zahrať spoločne s Messim, ktorého budúcnosť v klube je taktiež otázna.

Zdroj: Transfermarketweb.com | Foto: Twitter