V Nočných zápasoch NHL sa dnes odohrala veľká porcia zápasov a medzi nimi aj Anaheim Ducks v zostave aj so slovenským útočníkom Pavlom Regendom na štadióne Minnesoty. Mladý Slovák nastúpil v tretej formácii, no bohužiaľ sa bodovo nepresadil a jeho tím prehral po samostatných nájazdoch 4:5 a to ešte necelé tri minúty pred koncom vyhrával.

Zápas bol počas celého priebehu dramatický a vyrovnaný, aj keď Minnesota svojho súpera prestrieľala 49:33. Misky váh sa presúvali z jednej strany na druhú a tak zápas dospel až do predĺženia, ktoré bolo podľa všetkého spravodlivým vyústením pre obe strany. Predĺženie, v ktorom recept na brankárov ani jeden z tímov nenašiel o ničom nerozhodlo a tak prišiel čas pre odborníkov, ktorí obľubujú samostatné nájazdy.

Každý z tímov postavil to najlepšie čo má a samozrejme Anaheim postavil aj najväčšie eso tímu – Trevora Zegrasa a to hneď na prvý nájazd. Zegras vymiešal puk tak, ako šéfkuchár mieša polievku, až z toho vznikne excelentná vec. Áno v tomto prípade to bol fantastický samostatný nájazd, z ktorého sa Gustavssonovi točí v hlave zrejme doteraz. Nebol to síce nájazd víťazný, no napriek tomu si zaslúži veľké uznanie.