Nie všetci majú doslova predurčené byť veľkými hviezdami. Nie za každého futbalistu zaplatí v 16tich rokoch niekto milióny eur a ani každý hokejista sa stane jednotkou draftu NHL. Príbehov, ktoré sú hodné obdivu, je veľa. My sme vybrali len niekoľko málo z nich.

Možno aj mnohí z vás, našich čitateľov, ste niekedy aktívne športovali, pôsobili v nejakom klube, alebo dokonca stále ste na súpiske, no vinou pandémie nemôžete poriadne športovať. Alebo ste sa vykašľali na šport, pretože ste sa rozhodli, že pre vás majú prioritu iné veci. Rodina, práca alebo čokoľvek iné. Možno ste urobili správne, možno nie. No, ak by to vmladosti vzdali nasledovné postavy, bolo by to veľkou škodou.

Jamie Vardy

Príbeh 34-ročného anglického útočníka, ktorý v sezóne 2015/16 vystrieľal Leicestru senzačný titul v Premier League, zrejme poznáte. Avšak aj tak nie je na škodu si pripomenúť, že keď mal 24 rokov, hral ešte 8. ligu, v Premier League debutoval, keď mal 27 rokov a dnes má už v tejto súťaži ďaleko cez 100 gólov. 26 krát stihol reprezentovať Anglicko.

Michael Jordan

Meno azda najslávnejšieho basketbalistu histórie netreba veľmi predstavovať. Mnohonásobný najužitočnejší hráč NBA bol síce údajne talent už od mlada, no behom dospievania ho mal jeden z mládežníckych trénerov označiť ako nie dosť dobrého, aby sa raz mohol basketbalom živiť. Síce ťažko povedať, koľko si basketbalom Jordan zarobil a aké milióny získal na reklamách, no nie je ťažké odhanúť, že vtedajší tréner nezarobil v živote ani percento z toho.

Ivo Karlović

Už 42-ročný chorvátsky obor nemal predpoklady na tenis. Predsa len odmlada bol vyšší ako jeho rovesníci, neskôr sa stal s 211 centimetrami najvyšším mužom na okruhu ATP. Určite neraz počul, že na profesionálneho tenistu je príliš vysoký, príliš nemotorný a jednoducho nikdy sa týmto športom neuživí. Ako 19-ročný bol mimo TOP1000, ako 20-ročný bol ešte v šiestej stovke rebríčka ATP. V tom veku bola už taká Hingisová už svetová jednotka a Nadal víťaz French Open. Ivo síce nikdy nezískal grandslamový titul a najvyššie v rebríčku bol “až” štrnásty, dnes je najstarším hráčom v TOP200 a len tenisom zarobil cez 10 miliónov dolárov.

Magnus Johansson

47-ročný niekdajší švédsky hokejista nebol na rozdiel od Forsberga či Sundina veľkým talentom. Ešte ako 20-ročný hrával až 3. švédsku ligu za HC Linkoping, v Elitserien debutoval ako hráč Frolundy v 24 rokoch. Napokon avšak získal až 5 medailí z MS v hokeji, bol kapitánom Švédska, no aj Linkopingu v najvyššej súťaži a v 34 rokoch sa stal jedným z najstarších debutantov v NHL. V zámorí síce strávil len rok, no aké percento jeho rovesíkov si ju niekedy zahralo a dosiahlo to, čo on?

N´Golo Kanté

Motorová myš z Francúzska, ktorá si urobila podobne ako Vardy meno v Leicestri. Už 30-ročný stredopoliar sa stal hráčom sezóny v Premier League, dvakrát v nej získal titul, stal sa majstrom sveta, atď. Zároveň je to však chlapík, ktorý ako 22-ročný pôsobil v Boulogne v 3. najvyššej francúzskej lige.

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Atp.com, Eliteprospects.com, Wikipedia | Foto: Twitter