Niekedy zvyknú byť prestupy futbalistov mimoriadne zvláštne. Najmä zo športového hľadiska občas nejaký ten prestup nedá zmysel. Dialo sa to napríklad pri transferoch top futbalistov do čínskej ligy alebo na arabský polostrov.

Francúzsky útočník Olympique Marseille Florian Thauvin odíde po konci aktuálneho ročníka z klubu zadarmo. V lete mu totiž skončí platnosť zmluvy, na ktorej predĺžení sa obe strany nedohodli. Majster sveta z roku 2018 však mimoriadne prekvapil svojím budúcim pôsobiskom. Napriek záujmu AC Milána i klubov z anglickej Premier League, prestúpi Thauvin do mexického klubu Tigres UANL.

Tento prestup sa však dá racionálne vysvetliť. Dvojnásobný mexický šampión totiž ponúkol Thauvinovi 5-ročný kontrakt s platom 5 miliónov eur. Stane sa tak najlepšie plateným hráčom ligy, keď predbehne svojho krajana Andrého-Pierra Gignaca. Ten zarába sumu okolo 4,5 milióna eur ročne. Zároveň sa obnoví smrtiace duo Thauvin-Gignac, ktoré bolo v drese Marseille mimoriadne produktívne. 1,5 gólu na zápas je ozaj bravúrna štatistika. Tá robí z Tigres jednoznačného kandidáta na titul.

Zdroj: Transfermarkt.com, Explica.co | Foto: Twitter