Bratislavský Slovan síce možno TOP klubom na Slovensku, no v globálnom meradle aktuálne po športovej stránke veľmi súperov nedesí. Rozhodne ho nemožno zrovnávať s Liverpoolom, Tottenhamom alebo Bayernom Mníchov.

Napriek tomu jeho dres oblieka futbalista, ktorý mal podľa Vladimíra Weissa st. do jedného z týchto klubov našliapnuté. Ako zrejme viete, náš tréner v minulosti viedol gruzínsku reprezentáciu, s ktorou sa takmer dostal na futbalové EURO.

Veľkou mierou sa podieľal na postupe do finále play-off o európsky šampionát podieľal Giorgi Chakvetadze. Vtedy len 19-ročný ofenzívny stredopoliar získal podľa Transfermarkt trhovú hodnotu 9 miliónov eur. Na Gruzínca nevídané. Už vtedy hral za Gent a hosťoval aj v Hamburgu.

No prišlo vážne zranenie kolena. Dnes sa však podľa Vladimíra Weissa postupne dostáva 22-ročný hráč do staršej formy a keďže aspoň do júna 2023 bude v Slovane hosťovať, ešte mu bude mať čo ponúknuť. A ako informoval denník Šport, Weiss pomýšľa i na jeho trvalé angažovanie, čo však bude podľa jeho vlastných slov veľmi obtiažne.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Giorgi Chakvetadze (@chakve10)

Zdroj: Šport.sk | Foto: Instagram/Chakve10