Liverpool odohral ďalší frustrujúci duel v domácej Premier League. V zápase proti Newcastlu dominoval počas celej hracej doby, vytvoril si kvantum šancí, no najmä zásluhou slovenského gólmana Martina Dúbravku, stratili zverenci Jürgena Kloppa 2 body.

Jedným z najlepších hráčov hostí bol útočník Allan Saint-Maximin. Ten robil po celý zápas mimoriadne problémy defenzíve Liverpoolu najmä svojou rýchlosťou, ktorou vyrobil žlté karty obom stopérom domácich. Hoci nemal prsty vo vyrovnávajúcom góle Newcastlu v 95. minúte, aj tak na seba upútal veľkú pozornosť. Stalo sa to na sociálnej sieti Twitter.

Jeden z fanúšikov Liverpoolu totiž po zápase napísal tweet, v ktorom chcel vymeniť Sadia Maného práve za Saint-Maximina do jeho milovaného klubu. Senegalský útočník LFC sa totiž v tejto sezóne trápi a je ďaleko od ideálnej formy. Na spomínaný tweet fanúšika zareagoval sám Saint-Maximin a svojou odpoveďou si získal sympatie celého tábora fanúšikov The Reds.

saint-maximin

“Viem, myslíš si, že je to pre mňa milá správa, ale mne sa nepáči. Maj prosím k nemu rešpekt, si trochu nevďačný, urobil a stále toho robí pre Liverpool veľa, je predo mnou ešte stále dlhá cesta, kým dosiahnem jeho úroveň,” odpovedal 24-ročný Francúz. Veľmi sympatická odpoveď, ktorou Saint-Maximin ukázal svoju profesionalitu a ľudskosť.

Foto: Twitter