Manchester United môže hodnotiť túto sezónu ako vcelku úspešnú. Po rozpačitom začiatku sezóny sa však klub stabilizoval a už pár kôl pred koncom Premier League je jasné, že Manchester bude účinkovať v Lige Majstrov aj o rok. Odhliadnúc od toho, ako dopadne finále EL proti Villarrealu.

Červení Diabli sa okrem iného môžu popýšiť skvelou ofenzívou v prebiehajúcej sezóne. Jedným z troch najlepších strelcov klubu je aj 34-ročný Edinson Cavani. Ten strelil vo všetkých súťažiach tohto ročníka 15 gólov v 35 zápasoch. Platnosť zmluvy, ktorú podpísal pred začiatkom sezóny mu však končila toto leto. No v nej bola zakotvená možnosť predĺžiť kontrakt o ďalší rok. Teraz sa to oficiálne udialo.

Vedenie klubu dosiahlo s Cavanim dohodu a ten bude v Manchestri pôsobiť minimálne do júna 2022. Na jeho predĺženie zmluvy mimoriadne tlačil aj tréner Ole Gunnar Solskjær, ktorý si ho nevie vynachváliť. Podľa jeho slov odchádza z tréningu pravidelne ako posledný a má mimoriadne dobrý vplyv na mladé talenty Manchestru United. O Cavaniho javila enormný záujem argentínska Boca Juniors. Tá mu ponúkala dvojročný kontrakt, no Uruguajčan sa napokon rozhodol inak.

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter