Predĺženie zmluvy býva občas veľmi zdĺhavou a nepríjemnou situáciou pre klub. Hráč si totiž občas nárokuje na podmienky, ktoré klub jednoducho nechce prijať. Zvyčajne sa to týka finančnej stránky a vylepšovania hráčovej mzdy. Takýto prípad sa momentálne deje v Barcelone.

Je najlepším brankárom sveta Oblak, Neuer, Courtois alebo ter Stegen? A čo myslíte, koľko taký gólman zarobí? Opora Bayernu 7,5 milióna eur za rok, Oblak o 2,5 milióna viac a najlepšie plateným brankárom sveta je David De Gea, ktorý ročne zarobí šialených 15 miliónov eur. To by sa ale čoskoro malo zmeniť. Brankárska jednotka Barcelony sa totiž chystá predĺžiť zmluvu a platovo by si mala prísť na poriadny balík.

ter stegen

Vedenie Barcelony vyšlo na povrch s informáciou, že ešte pred koronakrízou žiadal Marc-André ter Stegen mzdu vo výške závratných 24 miliónov eur! To však klub samozrejme nemohol akceptovať už vtedy, nie to ešte teraz po obrovských stratách kvôli pandémií. Napriek tomu by sa mal Nemec stať najlepšie zarábajúcim brankárom sveta, keďže žiada minimálne 18 miliónov eur za rok, čo nie je pre Blaugranas nesplniteľnou prekážkou.

Aj keď je to poriadny peniaz pre klubovú kasu, Barca jednoducho musí svojej brankárskej jednotke vyjsť v ústrety za každú cenu. Niet pochýb, že ter Stegen patrí k najlepším brankárom sveta a v Barcelone jednoznačne aj k najlepším hráčom. 28-ročnému rodákovi z Mönchengladbachu končí terajšia zmluva v roku 2022 a tá nová by mala trvať až do roku 2025.

ter stegen

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter