On im pomohol k titulom, teraz je doslova uväznený v klube. Ak by ste sa kdekoľvek na svete spýtali ľudí na povesť nemeckých obyvateľov, mnohí by spomenuli vlastnosti ako chladnokrvnosť, tvrdosť a neoblomnosť. Tieto prívlastky sa hodia aj na vedenie Bayernu Mníchov.

6 sezón strávil Španiel Javi Martínez vo svojom domovskom klube v Athletic Bilbao, keď sa v roku 2012 rozhodol pripojiť k mníchovskému Bayernu za 40 miliónov eur. Defenzívny záložník však nehrá v klube Hansiho Flicka prvé husle a do zápasov nastupuje z lavičky, ak vôbec. Kontrakt mu vyprší o rok v lete, no 32-ročný Martínez aj s Bilbaom chcú, aby prišiel do Španielska už teraz a zadarmo. Ako to?

No tak, ako tomu bolo s Arturom Vidalom a jeho prestupom z Barcelony do Milána. Dohodli sa na ukončení kontraktu a Inter neplatil ani cent. Lenže Bayern takýto scenár zásadne odmieta a trvá na čiastke 10 miliónov eur, čo je veľká čiastka pre Bilbao, ktoré ho chce zadarmo. Martínez je teraz vo veľmi nelichotivej situácií. Chce prestúpiť, no nemôže a hrať tak často nebude. Zmluvu rozviazať zas nechce klub, ktorý chce na ňom zarobiť, no Bilbao odmieta platiť akúkoľvek čiastku. Divadlo, na ktoré dopláca Javi, čo poviete?

javi martinez

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter