Už 44-ročný Zdeno Chára bol aj v predošlej sezóne najstarším aktívnym hráčom NHL, pričom po podpise zmluvy s NY Islanders mu tento status ostane. Okrem toho sa ale v prípade, že vydrží zdravý, môže pomerne slušne posunúť v niektorých historických štatistikách profiligy.

Čo by odchovanec trenčianskej Dukly, ktorý debutoval v NHL ešte v sezóne 1997/98 práve v drese svojho nového zamestnávateľa, mohol v sezóne 2021/22 dosiahnuť?

Rekordér v počte stretnutí spomedzi obrancov

Práve toto je úplne najprestížnejší míľnik, ktorý leží nášmu obrovi doslova pri nohách. Doteraz má v základnej časti na konte 1608 štartov, pričom v histórii toho odohralo viac kvarteto obrancov. Rekordérom je ikonický Chris Chelios s 1651 vystúpeniami. Na jeho prekonanie stačí Zdenovi naskočiť do 44 stretnutí.

Veľký skok v počte stretnutí celkovo

Medzi obrancami to môže dotiahnuť na najvyšší stupienok, celkovo sa môže posunúť na 6. miesto. Keďže ale Joe Thornton, na ktorého stráca 72 štartov, bude v kariére v NHL pokračovať, zrejme mu bude patriť 7. miesto, a teda, posunie sa o šesť miest.

Posun do TOP20 v góloch medzi obrancami

Nedá sa síce očakávať, že Chára strelí 19 gólov ako v sezóne 2008/09, no ak sa presadí šesťkrát, posunie sa na pekné 20. miesto. Aktuálne je na 207 presných zásahoch.

Preskočenie Pavla Demitru v asistenciách

Len štyria Slováci zaznamenali v NHL viac asistencii, ako práve Chára. Najbližšie pred ním je tragicky zosnulá legenda Pavol Demitra. Naňho Zdeno stráca len päť gólových prihrávok, na tretieho Stumpela ich stráca viac než dvadsať, čo naposledy dokázal v ročníku 2015/16 (a nedá sa reálne predpokladať, že to teraz zopakuje). No aj 4. priečka, hoci s 800 zápasmi navyše, by bola skvelou.

>>> POZRITE SI AJ REAKCIU ŠATANA
NA MOŽNOSŤ CHÁROVHO
ÚČINKOVANIA NA ZOH 2022 <<<

Zdroj: Quanthockey.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter