Tak toto sa teda rozhodne nepodarilo. Bola to akási bodka za temným obdobím prezidenta Josého-Mariu Bartomeua, ktorý kontroverzným štýlom opustil Barcelonu a zanechal v nej pekný neporiadok. Ten bude musieť poupratovať nové vedenie, no niektoré veci sa im nebude dať len tak zmeniť.

Barcelona nemá v tejto sezóne najpevnejšiu obranu, čo sa podarilo dokázať PSG v Lige Majstrov. Pozitívnym prínosom do budúcna je aspoň objav dvoch solídnych mladíkov, ktorí podávajú v obrane skvelé výkony. Roland Araújo a Oscar Mingueza majú v klube jednoznačnú perspektívu. No tú má aj iný obranca, Clément Lenglet. S ním totiž klub ešte pod vedením Bartomeua podpísal 20. októbra nový 5-ročný kontrakt do roku 2026.

No jeho výkony sú v tejto sezóne katastrofálne. Najnovšie sa uviedol v zápase proti Cádizu, keď v 88. minúte vyrobil penaltu a obral svoj tím o 2 body. Nebol to jeho prvý výstrelok v sezóne, stačí si spomenúť na červenú kartu proti Vigu a absurdnú penaltu, ktorú vyrobil v El Clásicu. Podľa hodnotenia portálu Sofascore je v súčasnosti dokonca šiestym najhoršie hodnoteným hráčom celého tímu a najhoršie hodnoteným stopérom Barcelony.

Čo je ešte horšie, Barca sa ho tak skoro asi nezbaví. Po poslednom predĺžení zmluvy mu totiž pribudla do zmluvy šialená 300-miliónová výstupná klauzula! Nuž, Lenglet by sa mal čím skôr skonsolidovať a podávať oveľa lepšie výkony. Mladý Araújo totiž doteraz zanechal oveľa lepší dojem ako práve 25-ročný Francúz.

Zdroj: Sofascore.com, Marca.com | Foto: Twitter