Milan Lasica bol veľkou osobnosťou nielen na Slovensku. V pamäti ho majú aj Česi, čo potvrdil aj známy tréner Jablonca. Ten sa v rozhovore pre iSport.blesk.cz po štvrtkovom zápase s Klužom, zmienil aj o slovenskom velikánovi vo veľmi trefnej miere.

Petr Rada je v Česku známou persónou. Jeho tlačové konferencie bývajú poriadne búrlivé, 63-ročný rodák z Prahy sa vie poriadne nasrdiť na ihrisku i mimo neho. V rozhovore pre iSport.blesk.cz bol však pokojnejší a sympatickou vetou vzdal obdiv Milanovi Lasicovi. Redaktor pripomenul Radov výrok o tom, že chce predovšetkým prežiť zápasy európskej konferenčnej ligy. Kvôli autentickosti ponechávame jeho vyjadrenie v češtine.

„Samozřejmě prožívám každý zápas a byly tam situace, které mě dovedly trošku rozohnit. Ale už jsem to říkal: Pan Lasica to měl, jak bych si to přál taky. Umřel na jevišti. Jestli mě to má jednou trefit, ať to je u lajny,“ povedal s úsmevom bývalý tréner Slávie či Sparty Praha. Dodajme, že jeho Jablonec zdolal rumunský Kluž po výsledku 1-0.

Zdroj: iSport.blesk.cz | Foto: Twitter