„Farmárska“ AHL je pochopiteľne kvalitatívne menej náročná ako NHL, no predsa len, ak sa niekomu darí v AHL, je tu predpoklad, že sa môže uchytiť i v profilige a stať sa obávaným hráčom. Že tomu tak skutočne je, musíme minimálne kvôli Adamovi Ružičkovi veriť, keďže napríklad produktivita iného Slováka tomu úplne nenapovedá.

Zatiaľ, čo v aktuálnej sezóne je lídrom produktivity AHL 28-ročný český útočník Martin Frk, ktorého vychoval karlovarský hokej, tabuľke strelcov vládne 22-ročný Bratislavčan Adam Ružička, ktorý svoj hokejový potenciál začal rozvíjať mimo Slovensko už po konci základnej školy.

Ako 15-ročný sa stal súčasťou pardubického dorastu, ešte pred dovŕšením plnoletosti odišiel rovno do Kanady. Tam mal veľmi slušné čísla v mládežníckej OHL (196 bodov v 189 dueloch), neskôr sa uchytil i v AHL a v drese Calgary Flames si na konci minulej sezóne pripísal prvé tri štarty aj v NHL. Zaznamenal jeden bod.

Teraz má ale po trinástich zápasoch na konte už desať gólov a šesť asistencií, vďaka čomu je v produktivite siedmy a medzi strelcami rovno prvý. Aj jeho tím Stockton Heat z toho profituje, veď aktuálne patrí do TOP5 najlepších klubov AHL. Adamov potenciál sme mohli vidieť aj v olympijskej kvalifikácii, kde strelil dva góly a pričinil sa o náš postup do Pekingu. Len tak ďalej!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Adam Ruzicka (@adamruzicka21)


Zdroj: Športovýmagazín.sk, Quanthockey.com, Eliteprospects.com | Foto: Instagram/AdamRužička21