Vstupný draft do NHL sa nezadržateľne blíži a tentokrát po dlhých rokoch musia mať nastražené všetky zmysly aj slovenskí fanúšikovia. Vďaka dvojici Juraj Slafkovský a Šimon Nemec máme šancu na dvojité zastúpenie rovno v TOP 5.

Popredný kanadský hokejový magazín s dosahom na milióny čitateľov po Kanade či USA rozoberal v poslednom čísle československú bitku Šimon Nemec vs. David Jiříček. Práve medzi obrancami Nitry a Plzne sa podľa všetkých predpokladov rozhodne o jednotke medzi obrancami.

„Ak hľadáte bojového psa, čo nič nevypusti, nájdete to u Jiříčka. Proti podobným hráčom sa nastupuje ťažko. Riadi aj presilovky, ale nemyslíme si, že tomu tak bude aj na úrovni NHL. Ak hľadáte hokejistu, ktorý je šikovný a hľadá vždy najrozumnejšie riešenie, je Nemec hráč pre vás. Nemá veľa slabín,“ píšu v The Hockey News na základe analýz viacerých popredných skautov a odborníkov.

Favoritom je ale vo všeobecnosti práve náš obranca, ktorý má už viac skúseností so seniorskym hokejom a jediné, čo mu je vytýkané, je slabší dôraz pri bránení, čo sa však vekom a s pribúdajúcim sebavedomím bude zrejme meniť. Naopak, Jiříčkove slabiny sa podľa odborníkov budú postupom času odstraňovať ťažšie. Avšak, vo všeobecnosti platí, že sú to iné typy obrancov a bude na skautoch daných klubov, aký typ obrancu potrebujú angažovať.

Zdroj: Šport.sk | Foto: Instagram/imonnemec17