Tým, že sa Česko dostalo na Majstrovstvách Európy až do štvrťfinále, sa na ich hráčov upriamili početné zraky skautov zo všetkých možných klubov. Zdá sa, že o služby reprezentantov Českého leva bude v lete mimoriadny záujem. 

O Patrika Schicka sa má zaujímať taliansky veľkoklub, o jeho parťáka z reprezentácie zas hneď niekoľko klubov naprieč troma ligami. Antonín Barák je v centre pozornosti Eintrachtu Frankfurt, Interu Miláno, Neapola, AC Miláno a West Hamu. Barák nastúpil počas EURA len na dva duely, no v senzačnom zápase proti Holandsku podal výborný výkon, čo si všimli skauti menovaných klubov.

V minulej sezóne hosťoval vo Verone, ktorá sa rozhodla uplatniť opciu na neho a 1. júla oficiálne vykúpila Baráka z Udinese za 6 miliónov eur. To pre všetky zainteresované kluby znamená, že ak by ho chceli z Hellasu vykúpiť, Talianom budú musieť zaplatiť čiastku vo výške okolo 20 miliónov eur. Tí ho totiž nemajú dôvod predávať, iba ak by chceli poriadne zarobiť, čo je mimoriadne pravdepodobné. Čech si má z čoho vyberať, bude veľmi zaujímavé sledovať, ktorý klub zvučného mena si vyberie.

Zdroj: Sport.de, Transfermarkt.com, Twitter | Foto: Twitter