Najvyššia česká hokejová súťaž bude mať po ročnom dočasnom rozšírení v sezóne 2022-23 opäť tradičných 14 účastníkov. So súťažou sa rozlúčil posledný Zlín, ktorý tak vôbec po prvýkrát v ére samostatnosti bude mimo Extraligu. Alebo nie?

No, aktuálne pre klub zo Zlína existuje príležitosť vrátiť sa medzi elitu bez boja. Finančné problémy, resp. neisté pokrytie rozpočtu hlásia z Karlových Varov, ktoré obsadili v predošlej sezóne 12. miesto a v osemfinále play-off prehrali s Pardubicami 0:3 na zápasy.

„Ako to bude ďalej, zatiaľ nevieme. Ide o to, že v našom regióne nie sú tak bonitné firmy, ktoré by s ekonomickou prevádzkou hokeja dokaźali výraznejšie sponzorsky pomôcť,“ uviedol prezident karlovarského klubu. Ako alternatíva sa javí predaj licencie Zlínu, ktorý by bol údajne pripravený na okamžitý návrat.

To sa však príliš fanúšikom nepozdáva, keďže Zlín regulérne vypadol a mnohí v diskusiách takéto riešenie odsudzujú. „Kto na to nemá, nech sa prihlási o súťaž nižšie a nie, že obchoduje s licenciou,“ myslia si viacerí. Na základe toho by bola prvým náhradníkom Dukla Jihlava, ktorá s Kladnom prehrala baráž. Ďalším v poradí by bol zrejme finalista play-off zo Vsetína a možnosť pre Zlín by sa v lepšom prípade naskytla až po nich dvoch. Ako to celé avšak dopadne, uvidíme.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený HC Energie Karlovy Vary (@hokejkv)

Zdroj: Hokej.cz | Foto: Instagram/hokejkv