Český futbal po odchode hviezdnej generácie tvorenej Nedvědom, Rosickým, Poborským, Kollerom, Čechom a ďalšími veľkými menami bol istú dobu v útlme, z ktorého sa postupne dvíha. Dôkazom toho má byť aj ďalší kľúčový člen reprezentácie v Premier League.

Reč je o 22-ročnom Alexovi Královi, ktorý v lete 2019 zamieril po tom, ako Slavii pomohol k českému titulu a účasti v skupinovej fáze Ligy Majstrov, do Spartaku Moskva za 12 miliónov eur. Po necelom roku a pol sa ale údajne bude sťahovať opäť, tentokrát do Premier League. Vidno tu tak istú podobnosť s našim Martinom Škrtelom, ktorý sa pred vyše desaťročím vydal do popredného ruského klubu aby následne prerazil v Anglicku.

Pre Čechov je údajný prestup Krála o to lepšom správou, že by sa mal stať hráčom West Hamu, ktorého dres od januára 2020 oblieka futbalista roku 2019 v Česku Tomáš Souček a od leta aj ďalší Slavista Vladimír Coufal. Obaja sú nepostrádateľnými postavami základnej zostavy Kladivárov a taktiež aj českej reprezentácie, pričom v prípade potvrdenia zisku Alexa Krála by mali Česi teda trojicu hráčov, ktorí môžu niekoľko rokov tvoriť kostru reprezentačného výberu v jedno anglickom klube. Vďaka tomu by mohli byť slušne zohratí, čo by sa mohlo kladne prejaviť aj na medzinárodnej scéne. Do Ruska mieril za 12 miliónov eur, teraz sa údajne prestupová čiastka Krála bude pohybovať nad sumou 20 miliónov, no niektoré zdroje uvádzajú dokonca takmer 30 miliónov eur.

Zdroj: Hammers.news | Foto: Twitter