Radko Gudas

Majstrovstvá sveta v hokeji nám už pomaly klopú na dvere a fanúšikovia sú už plní očakávaní. Slovenská reprezentácia odohrá svoj prvý zápas 5.mája vo večernom čase o 20:15. Silu našej krajiny preveria susedia z Česka, ktorí majú ako každoročne, len tie najvyššie ambície. K tomu ale potrebuje každé mužstvo tých najlepších hráčov. 

Česi majú rok čo rok veľké zastúpenie v najlepšej lige sveta NHL. A práve odtiaľ prichádza posledná ohlásená posila tejto krajiny. Tak ako minulý rok, aj tento si užijeme na záverečnom šampionáte umenie Radka Gudasa, ktorého Philadelphia už dobojovala v tohtoročnej edícii play-off. Flyers stroskotali na obhajcovi titulu z Pittsburghu a Česku sa tak otvorili hneď dve možnosti na posilnenie kádra.

Jakub Voráček ale svoju účasť pre únavu odmietol a Gudas tak bude jediným zástupcom Philadelphie v českom hokejovom mužstve. Po tuhom boji proti Bostonu sa s touto sezónou rozlúčilo už aj Toronto a tréner Josef Jandač tak neváhal kontaktovať ďalšiu dvojicu hráčov. Obranca Roman Polák už pozvánku odmietol, no nad Tomášom Plekancom zatiaľ visí otáznik a je tak dosť možné, že Česká republika sa behom pár dní posilní o ďalšieho skúseného hráča.

Tomáš Plekanec

Zdroj: Sme.sk | Foto: Twitter