Londýnske derby medzi Chelsea a Tottenhamom vrámci 2. kola Premier League bolo prvou priamou konfrontáciou dvoch TOP anglických klubov v novej sezóne. Duel víťaza nespoznal, hoci drvivú väčšinu zápasu mala navrch domáca Chelsea.

Tá dvakrát viedla o gól, celkovo bezmála sedemdesiat minút. V 96. minúte však Tottenham naposledy vyrovnal a duel skončil 2:2. Viac ako o dominancii Chelsea a zahodených príležitostiach The Blues sa ale hovorí o incidente z 95. minúty.

V nej kopal Tottenham prvý z dvoch rohov, ktoré na seba nadväzovali. Hlavičku Bena Daviesa dokázal brankár Mendy vytesniť nad brvno. Následný roh už skončil gólovo, hlavou sa presadil Kane. Ešte pri prvom rohu však hosťujúci stopér Romero evidentne ťahal za vlasy Marca Cucurellu. Rozhodca Taylor to avšak ignoroval a nedal ani na VAR. Oba tímy získali po bode, vo dvoch kolách majú tak po štyri body a sú bez prehry.

Dá sa však očakávať, že incidentom, ktorý už výsledok nezmení, sa budú zaoberať kompetentní. Nie je tak vylúčené, že Romero a Taylor budú dodatočne potrestaní. Alebo aspoň jeden z nich.