26. mája 2018 je v Kyjeve na programe finále Ligy majstrov. Stretne sa v ňom víťaz ostatných dvoch ročníkov Real Madrid a šampión zo sezóny 2004/05 Liverpool FC. Celý Southampton bude zrejme na strane anglického celku.

Dôvod je jasný. Dres Liverpoolu v súčasnosti obliekajú aj Virgil van Dijk, Sadio Mané, Adam Lallana, Dejan Lovren a Nathaniel Clyne, všetko bývalí hráči Southamptonu. Nie preto však budú v klube na strane účastníka Premier League.

Všetci títo hráči majú vo svojich zmluvách klauzulu týkajúcu sa práve prípadného triumfu Liverpoolu v Lige majstrov. Za holandského stopéra van Dijka by v prípade víťazstva zinkasovali “Svätci” rovných päť miliónov libier, ostatní hráči rovnakú sumu dohromady. Ak by teda Real Madrid v tohtosezónnom finále “padol”, jeho protivník by musel o záchranu bojujúcemu Southamptonu vyplatiť 10 miliónov libier (viac ako 11 miliónov eur).

Zdroj: Talksport.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.