Ak sa hovorí o súčasnom Liverpoole, ktorý s prehľadom ovládol Premier League a získal prvý domáci titul po troch desaťročiach, tak najčastejšie sa hovorí o van Dijkovi, Salahovi, Hendersonovi, Maném či Alexandrovi-Arnoldovi. Vskutku nevídaná vec sa ale podarila, hoci nie tak celkom vlastnou vinou, skúsenému záložníkovi šampióna.

28-ročný Ale Oxlade-Chamberlain oblieka dres Liverpoolu 2017/18, hoci minulú sezónu vinou vážneho zranenia takmer celú vynechal. To však neplatí o tej práve skončenej. Klopp ho nasadil celkovo do 43 zápasov, z toho 30 krát vrámci Premier League. Asi v polovici prípadov nastúpil v základe, zatiaľ čo v ďalších prípadoch naskakoval do prebiehajúcich duelov.

Čo je však nevídané? Behom celej sezóny vrámci Premier League ho nenechal Klopp ani raz odohral celý duel, podobne bol na tom aj v ďalších súťažiach a jediný krát bol na trávniku od začiatku až do záverečného hvizdu len raz – a to v semifinále MS klubov, kde Liverpool zvíťazil gólom v nadstavenom čase nad mexickým Monterrey 2:1.

Kto je pre vás TOP favoritom na titul v Premier League 2020/21?

Loading ... Loading ...

Zdroj: Whoscored.com | Foto: Twitter