Pred pár hodinami obeletela svet smutná spráav, že legendárny tréner Sir Alex Ferguson dostal krvácanie do mozgu a po operácii je na jednotke intenzívnej starostlivosti. Viaceré rivalské kluby z Anglicka mu vyjadrili podporu, ale Liverpool všetkých prekonal!

Podporu pri skorom uzdravení zaželali Alexovi Fergusonovi hneď viaceré anglické kluby, mezdi ktorými nechýbali ani odvekí rivali ako Manchester City či Arsenal. Londýnsky klub zverejnil na svojich oficiálnych stránkach fotku Wengera s Fegusonom a k nej text:„Myslíme na teba, Sir Alex.“

Mestský rival Manchester City zašiel ešte ďalej, keď na oficálnej stránie na Twitteri zverejnili status: „Všetci v Manchestri City želajú Sirovi Alexovi Fergusonovi plné a rýchle zotavenie po operácii.“ Status bol doplnený o hashtag footballfamily.

Najviac zo všetkých však zaujal Liverpool, pretože nie je žiadnym tajomstvom, že “The Reds” a “Červení diabli ” sú už niekoľko rokov asi najväčšími nezmieriteľnými rivalmi v Anglicku. Pri takejto vážnej udalosti ale vedenie Liverpoolu odložilo nenávisť bokom a na oficálnej stránke klubu sa objavil článok, v ktorom je napísané, že každý člen organizácie Liverpool Football Club je momentálne myšlienkami pri Alexovi Fergusonovi.

Nechýba tiež krásny odkaz, že Liverpool ponúka plnú podporu Manchestru United i Alexovi Frgusonovi a jeho rodine. Súčasťou článku je aj spomenutie toho, ako sa legendárny Škót zachoval v roku 2012, kedy si Liverpool pred vzájomným zápasom pripomínal katastrofu z Hillsborough z roku 1989, pri ktorej zomrelo 96 fanúšikov “The Reds” a ďalších 700 bolo zranených.

Alex Ferguson vtedy pred zápasom FA Cupu nariadil svojim hráčom, aby si odpustili akékoľvek provokatívne oslavy pri góloch a tiež, že ak budú faulovať niektorého hráča Liverpoolu, musia mu okamžite pomôcť vstať. Za zmienku tiež určite stojí, že Alex Ferguson, ktorý už v roku 1989 viedol Manchester United, okamžite po spomínanej tragédii zavolal do Liverpoolu s ponukou akéjkoľvek pomoci.

Zdroj|Foto: Givemesport.com, Twitter, Liverpoolfc.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D