Kontinentálna hokejová liga (KHL) mala dnes na programe šesť zápasov, no v jednom z nich malo dvojité zastúpenie aj Slovensko. Proti sebe nastúpili Avangard Omsk, v ktorom pôsobí Peter Cehlárik a Nižnij Novgorod, ktorého dres oblieka Marek Hrivík.

Títo dvaja hokejisti sú najproduktívnejší Slováci v KHL, na jednej strane je to Peter Cehlárik, ktorý mal pred dnešným duelom 30 odohraných zápasov, z toho 13 gólov a 8 asistencií. Na druhej strane je to Marek Hrivík, ktorý je len o päť miest vyššie ako Cehlárik. Na svojom konte mal pred týmto duelom 36 zápasov a dal v nich 9 gólov a 13 asistencií. Práve kvôli dvojitému zastúpeniu veľmi kvalitných slovenských reprezentantov v KHL bol tento duel Omsku a Novgorodu na Slovensku ostro sledovaný.

Zápas skončil 3:2 po predĺžení pre domáci Omsk, Peter Cehlárik zaznamenal jednu asistenciu a na ľade strávil 16:23 minúty. Marek Hrivík bohužiaľ nebodoval, do štatistík si zapísal len 3 mínusové body, 3 strely na bránu a odohral vyše 17 minút.

Cehlárik a Hrivík ešte spolu v Leksande

Zdroj: Flashscore/hokej/ Foto: Instagram/slovakicehockey, Facebook/hcavangardomsk, Instagram/petercehlarik, Instagram/hctorpedo