Mnohí čakali, že Jaromír Jágr ukončí kariéru po tom, ako v sezóne 2019/20 „jeho“ Kladno zostúpilo z Extraligy do Chance ligy. V nej značnú časť sezóny nehral zo zdravotných dôvodov, ku koncu sa ale opäť rozohral a rozhodol sa pokračovať ako hráč aj po návrate do Extraligy, ktorú si klub opäť vybojoval.

Mnohí boli nadšení, že Jágra opäť uvidia medzi elitou, hoci vo februári oslávi už 50. narodeniny. Mimochodom, už pred tými dvomi rokmi sa stal najstarším hráčom českej najvyššej súťaže vôbec. Druhá časť fanúšikovskej základne mu už na sociálnych sieťach radila, aby skončil. Samozrejme, legendárna „68“ si nejakých „pisálkov“ vôbec nemusí všímať.

V minulej sezóne vrátane play-off naskočil na druholigových klziskách do 35 duelov s bilanciou 4+18. To nevyzerá nejako hviezdne, no treba brať do úvahy aj skutočnosť, že často odohral za celý duel len pár minút. Čo však teraz v sezóne 2021/22 medzi elitou?


Rytíři Kladno sú na 14. mieste, menej bodov má len „zúfalý“ Zlín. Jágrovi zatiaľ zdravie slúži a v 1. útoku po boku iného hviezdneho veterána Tomáša Plekanca a 27-ročného Nicolasa Hlavu bojuje, čo mu sily stačia. Po 20. kole je jeho bilancia 7+8, vďaka čomu figuruje na 29. mieste produktivity súťaže. Len 5 bodov ho delí od TOP10. Spomedzi spoluhráčov je produktívnejší len Plekanec.

Česká verejnosť sa ale pri pohľade na Jágra delí na tábory. Vidieť ikonu stále na ľade je úžasné pre všetkých, veď doslova vypredáva haly. Časť fanúšikov ospevuje každý jeho bod a poukazuje na to, že o desať či pätnásť rokov mladší končia. Druhá časť ale poukazuje na znižujúcu sa úroveň súťaže, keďže inak by vraj 49-ročný chlap v nej nemohol patriť medzi najproduktívnejších. A aký je váš názor na hrajúcu ikonu svetového hokeja?

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Facebook/Jaromír Jágr, Twitter/Sportsnet