Carlos Tévez je argentínskym útočníkom, ktorý vystriedal viacero špičkových klubov. Ako argentínsky reprezentant mal tú česť nastúpiť po boku Lionela Messiho. Dva roky pritom pôsobil aj vo farbách Manchestru United, kde bol jeho spoluhráčom Cristiano Ronaldo. Preto mal možnosť oboch pozorovať a tak prišiel so zaujímavým porovnaním.  

Podľa neho je tu jeden zásadný faktor, ktorým je tréning. “Messiho som nikdy nevidel v posilňovni,” začal svoju výpoveď pre Give Me Sport Tévez, ktorý aktuálne oblieka dres Club Atlético Boca Juniors. “Nikdy som ho nevidel trénovať so závažiami alebo vykonávať rôzne technické cvičenia. U neho je všetko prirodzené, až na jednu výnimku a to penalty. Pokutové kopy trénoval, keďže mu spočiatku nešli. Teraz sa ich naučil perfektne umiestňovať,” prezradil na margo svojho reprezentačného kolegu 34-ročný argentínsky útočník.

Pre útočníka Barcelony tak podľa jeho slov nie je silový, alebo iný extra tréning prioritou. Samozrejme, nemožno mu nič vyčítať, keďže aj tak bezpochyby prevyšuje vo väčšine prípadov všetkých ostatných hráčov. Na druhej strane je tu Ronaldo a ten má k tréningu úplne odlišný prístup.

“Cristiano sa po tréningu vždy zastaví v telocvični. Pre neho je to posadnutosť a chce byť najlepší vo všetkom, preto na sebe vždy pracuje. Keď bol tréning o deviatej ráno, ja som prišiel o ôsmej a Ronaldo tam už bol. Dokonca tam bol aj keď som prišiel o pol ôsmej,” prezradil svoju skúsenosť s Portugalcom jeho niekdajší spoluhráč z Manchestru United.

“Opýtal som sa teda sám seba, ako sa môžem tohto chlapca zbaviť? Takže jedného dňa som tam prišiel už o šiestej, ale on tam bol aj vtedy, síce spal, ale bol tam,” s úsmevom povedal argentínsky kanonier, ktorý pôsobil napríklad aj v dresoch Juventusu, či Manchestru City, a istý čas sa špekulovalo aj o záujme Realu Madrid.

O tom, že na sebe 33-ročný portugalský útočník tvrdo pracuje, svedčí aj zdravotná prehliadka v Turíne, ktorú absolvoval po svojom prestupe. Tá ukázala naozaj ohromujúce výsledky! 

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter