Slovenský reprezentant Marek Hamšík nedávno prekonal ďalší rekord Neapola. S 512 zápasmi sa totiž stal mužom s najväčším počtom štartov v klubovej histórii, keď prekonal Giuseppeho Bruscolottiho s 511 stretnutiami.

Okrem najnovšieho rekordu vo svojej zbierke sa môže pýšiť aj najväčším počtom gólov strelených v drese “Partenopei”. Nebyť však príchodu Carla Ancelottiho, čerstvý zápasový rekord Mareka Hamšíka nikdy nemusel prísť. Ako sám 31-ročný stredopoliar viackrát priznal, mal mnoho ponúk z Číny, pričom prestup už bol na spadnutie.

Čím ale skúsený tréner Ancelotti presvedčil kapitána Neapola k zotrvaniu na štadióne San Paolo? V rozhovore pre DAZN 59-ročný taliansky kouč prezradil, čo to podľa neho bolo: “Vedel som, že Hamšík má ponuku odísť. Potom som mu ale vysvetlil, že je pre mňa dôležitý hráč a bol by som rád, keby zostal. Povedal som mu, že chcem zmeniť jeho pozíciu a možno práve to je vec, ktorá ho presvedčila zostať, pretože chcel vyskúšať niečo nové.”

Ancelotti do SSC Neapolu

Podľa Ancelottiho je teda práve zmena Hamšíkovej pozície na ihrisku to, čo Slováka primälo zostať v klube SSC Neapol. Rodák z Banskej Bystrice sa totiž stiahol hlbšie do stredu poľa, kde diktuje tempo hry. Podobný krok už Carlo Ancelotti spravil s Andreom Pirlom a podľa slov mnohých odborníkov tým legendárnemu talianskemu hráčovi predĺžil kariéru o niekoľko rokov.

Zdroj: Calciomercato.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.