V severnej časti Londýna sa nachádzajú štadióny hneď dvoch popredných klubov, a síce, Tottenhamu a Arsenalu. Práve tieto dva tímy sa spolu stretnú v nedeľu 26. septembra od 17:30 nášho času v prestížnom derby, ktorému sa jeho vyhrotenosťou rovnajú na Ostrovoch snáď len duely medzi Liverpoolom a Manchestrom United.

Tentokrát to bude ale trošku zvláštny zápas. Oba tieto tradične veľmi kvalitné a ofenzívne ladené tímy sa aktuálne v ofenzívach nevídane trápia. Tottenham sa presadil v piatich kolách nového ročníka trikrát, Arsenal dokonca len dvakrát.

Paradoxne, Tottenham má vďaka tomu tri výhry 1:0 a Arsenal dve výhry 1:0. Ďalšou zvláštnosťou je to, že Spurs vyhrali prvé tri kolá a odvtedy majú dve prehry so skóre 0:6, Arsenal mal pre zmenu po troch kolách tri prehry a skóre dokonca 0:9. Inými slovami, ich celkové skóre je katastrofálnych 5:15, no v každom kole jeden z odvekyćh rivalov vyhral 1:0.

Kto sa bude radovať v nedeľu? Potvrdí Arsenal svoju „zlepšujúcu sa formu“ alebo Spurs prelomia čakanie na gól a zápas ovládnu? To je ťažko zodpovedateľná otázka. Faktom ostáva, že ich vzájomné zápasy nikdy nemajú favorita a dlhodobo je vzájomná bilancia rivalov vyrovnaná.

Od roku 2015 sa stretli dovedna 15 krát, z čoho vyhral Tottenham šesťkrát, Arsenal štyrikrát a päť zápasov víťaza nespoznalo. V minulej sezóne obaja vyhrali svoj domáci zápas (Spurs 2:0 a Gunners 2:1). Inokedy sa očakávajú v ich konfrontácia trošku divoké výsledky, no teraz vzhľadom k ich ofenzívnej nemohúcnosti mnohí veria, že to bude o jedinom góle. A čo si myslíte vy?

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter