V prvom semifinále proti sebe nastúpi srbská jednotka Novak Djokovič a jeho vyzývateľom bude nemec Alexander Zverev. Novak Djokovič má v tejto sezóne bilanciu 51 víťazstiev a len 6 prehier. „Nole“ v tomto roku vyhral 3 grandslamy a k štvrtému mu chýbal len posledný krok, zastavil ho až veľký rival a kamarát Medvedev.

Srbský tenista taktiež vyhral turnaj v Belehrade a Paríži. Aj na turnaji majstrov sa ukazuje v dobrom svetle a zatiaľ si ním prechádza ako nôž maslom bez straty setu. V prvom zápase prehral Ruuda 7:6 6:2 a v ďalšom následne Rubleva 6:3 6:2. Či dokáže vyhrať aj turnaj majstrov je ale otázne, každopádne môžeme povedať, že je možno v lepšej psychickej pohode ako jeho súper, aspoň čo sa tohto turnaja týka. Výborný servis, fantastický return a absolútna psychická odolnosť ho zdobia snáď v každom jeho zápase.

Alexander Zverev s bilanciou 57 víťazstiev a 15 prehier je určite súperom tých najvyšších kvalít. Zažil tiež veľmi úspešný rok a dosiahol viacero titulov. Za zmienku stojí určite výhra na turnaj v Acapulcu, na antuke v Madride, či zlata olympijská medaila z Tokia, ktorá patrila medzi jeho vytúžene tromfy. Medzi ďalšie patrí triumf v Cincinnati a vo Viedni. Jeho hra je založená na tvrdom prvom servise, kvalitnej hre od základnej čiary, kde sa bude snažiť „Djoka“ pretlačiť a samozrejme vyvážený forhend a zároveň aj backhand.

Vo vzájomných zápasoch je 8:4 pre Djokoviča, v roku roku 2:1. Z tohto pohľadu bude miernym favoritom práve Srb. Na tento prestížny a určite aj vyrovnaný zápas sa teší mnoho tenisových fans a určite nám hráči predvedú skvelé tenisové divadlo. V druhom semifinále nastúpi svetová dvojka Medvedev, ktorý ešte na svojho vyzývateľa stále čaká.

Zdroj: Sport.deFoto: Twitter/Novak Djokovic