Lionel Messi a Neymar

Brazílska superhviezda Neymar sa v auguste presťahovala do francúzskeho PSG za rekordných 222 miliónov eur a momentálne prežíva celkom produktívne obdobie.  Mnohí však ešte stále špekulujú o tom, prečo vlastne Neymar opustil Barcelonu. 

Odpoveď na túto otázku ponúkol aj bývalý hráč FC Barcelony Jérémy Mathieu, ktorý strávil v katalánskej metropole tri roky. Ten momentálne oblieka dres Sportingu Lisabon, kam patrí medzi najväčšie opory svojho tímu. Neymar povedal, že opustil Barcelonu kvôli tomu, aby našiel novú výzvu po štyroch úspešných rokoch. Jeho otec a agent však priznali, že vstúpil do francúzskeho klubu preto, aby sa stal nespochybniteľnou hviezdou.

Svoj názor však na to má aj 33-ročný francúzsky obranca. Ten si myslí, že hlavným dôvodom bola Brazílčanova túžba predbehnúť Messiho a pripísať si na svoje konto prvý Ballon d’Or, respektíve Zlatú loptu. “Nikto si nemyslel, že skutočne opustí Barcelonu. Je to však futbal a je to jeho rozhodnutie. Môj názor je, že odišiel z Barcelony, pretože bol za Leom Messim a chce vyhrávať Ballon d’Or. Momentálne je v Paríži spokojný, pretože strieľa góly.” 

Lionel Messi a Neymar

Mathieu cíti, že Messi je lepším hráčom a svojho starého spoluhráča bráni aj pri otázke, či je lepší ako Cristiano Ronaldo. “Cristiana nepoznám ako človeka, ale sú to dva odlišné typy hráčov, obaja majú svoj vlastný štýl. Poznám však Lea a viem, akým dobrým hráčom je.” 

Zdroj: Soccerway.com | Foto: Twitter