Aj šiestu sezónu v rade kraľoval Bundeslige Bayern Mníchov, ktorý vyhral súťaž s poriadnym predstihom a napokon s 21-bodovým náskokom pred druhým Schalke 04. Najlepším strelcom sa stal jednoznačne Robert Lewandowski, najvyššie hodnotenia mal však niekto iný.

Popredný futbalový portál Whoscored.com po každom stretnutí zozbierava mnohé podrobné štatistiky a hodnotí výkony hráčov na stupnici od 1 po 10. Čim vyššia známka, tým lepší výkon. Najlepší strelec súťaže Robert Lewandowski získal priemerné hodnotenie 7,49 bodu, s čím obsadil delenú tretiu priečku s čilským spoluhráčom Arturom Vidalom.

Na druhej pozícii rebríčka sa umiestnil Daniel Caligiuri, ofenzívny univerzál obliekajúci dres Schalke 04, ktorého priemerné hodnotenie dosiahlo úroveň 7,57. Celkovým lídrom pre sezónu 2017/18 sa však stal “nechcený” James Rodríquez so známkou 7,63, ktorý je v Mníchove na hosťovaní z Realu Madrid. Výrazne k tomu určite prispelo aj jeho sedem gólov a jedenásť asistencií. Netreba teda pochybovať o tom, že bavorský gigant bude chcieť futbalistu z Kolumbie udržať vo svojich radoch aj naďalej.

V prvej desiatke sa nachádzajú ďalší dvaja hráči majstrovského tímu, a to Thiago Alcântara a Arjen Robben, okrem nich aj Naldo zo Schalke 04, Serge Gnabry z Hoffenheimu, Salif Sané z Hannoveru a stále len 20-ročný jamajský supertalent Leon Bailey, stredopoliar Leverkusenu.

Zdroj: Whoscored.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.