Takéto čudesné pravidlo nenájdete asi nikde v Európe. Taliansko je vcelku priateľský a temperamentný národ. Ľudia sú milí, ústretoví a aj preto je krajina na Apeninskom polostrove vyhľadávanou turistickou destináciou. Okrem toho sú občania poväčšine zbožní kresťania.

Práve na to nadväzuje aj jedno veľmi unikátne pravidlo zakotvené v regulách najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A. Obzvlášť v tejto sezóne dostávajú hráči od tamojšej Federácie zväčša jednozápasový dištanc a pokutu za svoje previnenie. O aké pravidlo sa teda jedná? Ide o rúhanie, ktoré majú hráči na ihrisku výsostne zakázané. Do pandemickej doby nebol tento jav riešený v Taliansku až tak často, pretože hráčom sa ťažko dokazoval, ak to nezachytil jeden z rozhodcov, čo však bolo mimoriadne náročné pri búrlivej atmosfére vytvorenej fanúšikmi.

Teraz, keď štadióny zívajú prázdnotou, ruchové mikrofóny dokážu celkom jednoznačne preukázať porušenie pravidla a odhaliť vinníka. Jedným z nich sa stal aj Gianluigi Buffon z Juventusu. Lengendárny brankár sa prehrešku dopustil v zápase proti Parme, ktorý sa hral ešte 19. decembra. Buffon vyfasoval jednozápasový dištanc a pokutu 5000 eur. Vynechá tak turínske derby v sobotu 3. apríla.

Zdroj: Football-italia.net | Foto: Twitter