To, čo sa už dlhšie očakávalo, sa teraz stalo naozaj realitou. Po sedemnástich rokoch opúšťa Gianluigi Buffon svoj milovaný Juventus. Nedeľňajší zápas proti Hellas Verona bude tak jeho posledným v drese “Starej dámy”. Málokto však očakával, že jeho futbalová kariéra neskončí práve v tomto klube. Legendárny gólman totižto priznal, že jeho ďalšie kroky budú smerovať do zahraničia. 

Po tomto oznámení zbystrilo pozornosť hneď viacero klubov, ktoré by si vedeli predstaviť skúseného Taliana vo svojom kádri. Na čele tohto zoznamu má byť podľa posledných správ Liverpool. Anglický celok nemá medzi tromi žrďami až takú kvalitu a fanúšikovia chcú v lete vidieť nového gólmana. Práve 40-ročný Talian by mohol vyriešiť brankársku otázku v mužstve aspoň na jeden rok.

Simon Mignolet v lete pravdepodobne odíde po tom, čo ho Jürgen Klopp posadil na lavičku náhradníkov a urobil z neho len “dvojku”. Jeho kolega Loris Karius síce zlepšil svoje výkony po tom, čo dostal dôveru od svojho manažéra, no často býva neistý. Je tak ťažko odhadnúť, ako sa nakoniec rozhodne vedenie Liverpoolu, no kľudne sa môže stať, že Buffona uvidíme o pár mesiacov chytať za tento klub.

Zdroj: 90min.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.