Slovenská futbalová reprezentácia nezanechala na Majstrovstvách Európy 2020 najlepší dojem. Kritický bol k výkonom našich futbalistov aj bývalý reprezentant Stanislav Šesták, ktorý predstavil ako by si predstavoval zostavu Slovenska v najbližšej budúcnosti.

Rodák z malej východoslovenskej dedinky Demjata pre Šport.sk podotkol, že slovenská futbalová reprezentácia nemôže donekonečna stáť na veteránoch ako Marek Hamšík, Juraj Kucka, Peter Pekarík, Róbert Mak, Tomáš Hubočan či Michal Ďuriš. Namiesto toho by dal šancu mladým hráčom.

Stanislav Šesták v spomínanom rozhovore pre Šport.sk povedal, že na krajoch obrany by podľa neho mali operovať Martin Koscelník, Dávid Hancko, alebo Vernon De Marco. V strede poľa by bol podľa bývalého kanoniera bol zaujímavý trojuholník Bénes, Hromada, Duda.

Šesták však určite neodpisuje ani Hamšíka a Kucku, avšak podľa neho nie je rozumnou alternatívou, ak obaja nastúpia bok po boku, pretože okolo seba potrebujú mladých pohyblivejších futbalistov. Na hroz útoku by bývalý reprezentant skúsil nasadiť Ivana Schranza.

My sme si za nášho reprezentanta dovolil zostavu doplniť o brankára Mareka Rodáka, respektíve Dominika Greifa a do stredu obrany nasadili Milana Škriniara a Martina Valjenta. Na krídla ofenzívy sme zase pridali Lukáša Haraslína, ktorému samotný Šesták odporúčal, aby si našiel klub, kde bude pravidelne hrávať. Na druhej strane by mohol operovať Tomáš Suslov, ako veľká nádej slovenského futbalu.

Zdroj: Šport.skFoto: Twitter, Facebook/SFZ/Oficiálna stránka – FK Poprad, Chosen11.com