Budúcnosť niektorých slovenských hokejistov v zámorskej profilige je v ohrození. Mnohým z nich sa totiž končia zmluvy u ich aktuálnych zamestnávateľov. Čo bude s nimi ďalej?

Bez istoty zmluvy na ďalšiu sezónu sú v súčasnosti Tomáš Jurčo, Marko Daňo, Peter Cehlárik a Richard Pánik. Kontrakt končí aj obrancovi Toronta Martinovi Marinčinovi a brankárovi Patrikovi Rybárovi, ktorý v uplynulej sezóne pôsobil na farme Detroitu.

Martin Marinčin.

Rybár, Daňo a Cehlárik sú v trocha špeciálnej pozícii. Všetci totiž majú status tzv. obmedzených voľných hráčov, čo znamená, že ak im súčasní zamestnávatelia neponúknu kvalifikačnú ponuku kontraktu, alebo neposkytnú arbitrážne konanie, stanú sa od 1.júla voľnými hráčmi.

V inej situácií sa nachádzajú Pánik s Marinčinom, ktorým sa skončila zmluva s Arizonou resp. Torontom a 1.júla sa s istotou stanú voľnými hráčmi na trhu NHL, kde si ich služby bude môcť zabezpečiť ktorýkoľvek iný tím Národnej hokejovej ligy. Budeme preto s napätím sledovať, ako sa vyvinie situácia okolo spomínaných hokejistov a prinesieme vám vždy tie najčerstvejšie informácie.

panik arizona

Zdroj: Sport.sk, Eliteprospects.com | Foto: Twitter